ZAREZERVUJTE SI TERMÍN KONZULTACE ZDE

Často kladené dotazy (FAQ)

 

Umíte nabídnout nejlepší cenu?

Ano, samozřejmě nejlepší cenu umíme nabídnout. Ale vždy se řídíme tím, že cena sama o sobě není vše. Kromě nízkých cen proto nabízíme také špičkové služby, jako je osobní pomoc našeho personálu, uskladnění zboží do porodu, věrnostní program…

 

Chci zakoupit zboží, ale nevím, zda je lepší si vybrat zboží osobně, nebo jej zakoupit na internetu?

Obě varianty nákupu mají svá pro a proti. Máte-li v úmyslu nakupovat nákladnější produkty, jako jsou kočárky, dětské autosedačky, rozhodně se vám vyplatí zajet k nám do prodejny a produkty si nechat předvést a osobně si je vyzkoušet. K dispozici vám bude vyškolený personál, který vám vše nejen předvede, ale ukáže vám, jak je správně vše používat. Zároveň je vám schopen zodpovědět jakékoliv vaše dotazy. Pomůžeme vám zorientovat se v záplavě informací. Doporučíme vám pouze takové produkty, které bychom zakoupili pro své vlastní děti.

Kupujete-li drobnější produkty, například hračky pro děti, výbavy na přebalování, výbavy na koupání… internetový obchod je to pravé místo, kde můžete z pohodlí svého domu nákup provést. Naši plnou zákaznickou podporu totiž dostanete i na internetu.

Jsme vám připraveni poradit a zodpovědět vaše dotazy na telefonu, e-mailu nebo Facebooku.

 

Jak vybírat autosedačku?

Autosedačku vybírejte s ohledem na věk, hmotnost a výšku dítěte. Obvykle potřebujete pro jedno dítě sedačky tři, pochopitelně postupně - pro miminko(0-13kg, cca do roka), batole (9-18kg, cca od 1roka do 3-4let) a větší dítě (15-36kg, cca 3/4-10let) Pro miminka se nejvíce hodí autosedačka tzv. vajíčko, které obvykle slouží od narození do cca 1 roka. Batole se bude nejlépe cítit v autosedačce 9-18kg, která je polohovatelná a můžete ji používat cca do tří až čtyř let, instaluje se již po směru jízdy, dítě tak již vidí z auta a může pozorovat svět. Tuto kategorii lze pochopitelně nahradit i autosedačkou 9-36kg, opět pamatujte na pohodlí, věk a velikost dítěte, ne vždy je to nejlepší řešení, a ne vždy se vyhnete koupi další autosedačky. Poslední autosedačkou je pak 15-36kg, v které se dá vozit dítko od cca 3 let(doporučujeme vždy vyzkoušet) do cca 10-ti let, přesněji do doby než dosáhne 150cm, nebo 36kg. Je lepší vždy co nejdéle používat celé autosedačky, Samotné podsedáky jsou jen nouzovým řešením a určeny jsou spíše pro děti kolem 8-12let, pokud ještě nemají 150cm, nebo 36kg, jak určuje vyhláška.

 

Co je to ISOFIX - systém?

Isofix je způsob připevnění dětské autosedačky do vozidla, který se skládá ze dvou pevných kotevních úchytů na vozidle a ze dvou odpovídajících úchytů na dětské autosedačce zapadajících do příslušných kotevních úchytů vozidla. Systém Isofix má především zabránit chybám instalace autosedačky, ke kterým může dojít, pokud je autosedačka upevňována pomocí pásů pro dospělé. Isofix je podle nejposlednějších testů jednoznačně nejbezpečnějším systémem pro přepravu dětí.

 

Jak si vybrat kočárek?

Záleží jen na vás jaký kočárek si vyberete, ale jen pro informaci několik užitečných rad. Pokud jste ve městě můžete volit kočárek který má plastová kola, kočárek je tak lehčí a usnadní vám cestování s miminkem, pokud se pohybujete v „terénu“ je lepší kočárek s nafukovacími koly. Přední kola otočná volte jen v případě že je využijete, pokud bydlíte v malém městě, nebo na vesnici, kde nejsou ideální cesty, stejně je nevyužijete a kočárek se vám v terénu bude hůře ovládat, než kočárek s pevnými koly. Korba nebo taška na miminko? Opět vycházejte z toho kde bydlíte, pokud budete denně nosit miminko do třetího patra bez výtahu taška bude lepší, je lehčí a miminko přeci jen taky něco váží a tak se tolik nenadřete. Korby jsou cca do 6-ti měsíců, tašky cca do 4 měsíců, pochopitelně záleží na velikosti miminka a ročním období. Velikost korbičky nebo tašky je daná výrobcem, najdete kočárky s velikou hlubokou korbou i s menší, stejně tak je to u tašek, ale počítejte s tím, že miminko nebude pořád jen ležet a kolem šestého měsíce se stejně v korbě, ze které nevidí „nudí“ a kolikrát stejně nasadíte sportovní verzi, i když se do hluboké korby miminko ještě vejde. A jaký sportovní kočárek? S otočným sezením nebo ne? Pochopitelně otočný má výhodu, že na miminko vidíte, ale ne vždy chce miminko vidět na rodiče, přeci jen je plno zajímavých věcí kolem něj a maminku si užije doma J . Nebude miminku zima, když pojede po směru jízdy a já nebudu mít možnost si jej otočit? Nebojte nebude, v zimě jej zabalíte do fusaku a pokud bude hodně foukat, doporučujeme pláštěnku, ta poslouží nejen proti dešti a sněhu. Jaké golfové hole? Pamatujte, že golfové hole slouží od cca 6-ti měsíců, nejsou ideální do terénu, ale naopak jsou nenahraditelné při cestování, nákupech, prostě všude tam, kde potřebujete menší skladnější a lehčí kočárek.

 

Jak vybrat postýlku?

Jsou základní dva rozměry dřevěných postýlek 120x60cm, která je cca do tří let věku dítěte a 140x70 cca do předškolního věku, která slouží nejprve pro miminko a batole a poté se malou „přestavbou“ z této postýlky stane postýlka pro větší dítě. Pochopitelně najdete na trhu i atypické rozměry. Postýlky mohou být opatřeny kolečky (ty se doporučují používat cca do půl roku dítěte, dokud se moc v postýlce „nehýbe“), stahovacím bokem, šuplíkem… Určitě se Vám bude hodit i cestovní postýlka, která dobře poslouží při cestování, nebo jako druhá postýlka v bytě.

 

Co vše bude miminko potřebovat?

Každá maminka i tatínek mají jiné potřeby a stejně tak jejich miminko, proto není přesně dané, co vše budete právě vy potřebovat. Ale i přes to, jsme pro Vás připravili stručný seznam věcí, které se Vám určitě neztratí až miminko přijde na svět.

Doporučená výbava pro miminko:

 • Kočárek – hluboký, sportovní, golfové hole
 • doplňky ke kočárku – 1-2deky, fusak, pláštěnka, kabela na potřeby, síťka proti hmyzu, slunečník, nebo sluneční clona
 • autosedačka
 • doplňky k autosedačce - autozavinovačka, pláštěnka, zpětné zrcátko, stínítko do auta
 • přebalovací pult (komoda s podložkou) nebo přebalovací podložka
 • 20 látkových plen
 • 2 tetra osušky
 • 2-3 froté osušky
 • 2-3 žínky
 • 1-2 dudlíky
 • 1 lahvička malá (na čaj)
 • 1 malá lžička (na kapičky)
 • kosmetika na koupání a přebalování
 • dřevěná postýlka s matrací
 • cestovní postýlka (může později posloužit i jako ohrádka)
 • lůžkoviny včetně 2-3 sad povlečení
 • chránič matrace
 • fixační válečky, nebo klín do postýlky, je-li třeba
 • 2-3 zavinovačky
 • monitor dechu
 • vanička + lehátko do vaničky
 • teploměr do vany
 • lehátko s hrací hrazdou
 • klokanka (šátek)
 • kojící polštář "rohlík"
 • chůvička
 • zvlhčovač vzduchu – pokud je třeba
 • hračky na postýlku, na kočárek a na autosedačku
 • vybavená lékárna
 • oblečení dle ročního období
 

Je možné zboží vyzvednout osobně?

Ano, osobní vyzvednutí je možné na naší prodejně.

Vyřizování reklamací u zboží, které bylo zakoupeno v internetovém obchodě je velmi složité, je to pravda?
 

Vůbec ne, postup je naprosto stejný, jako v " kamenném obchodě ". I když prodáváme velice kvalitní produkty, od předních výrobců dětského zboží, může se stát, že se občas důvod k reklamaci najde. A v takovém případě, nám zboží přivezete nebo pošlete a my ho budeme následně reklamovat u výrobce. Samozřejmě, že Vám vystavíme a předáme (pošleme) reklamační protokol.

 

A co záruka? Slyšela jsem, že záruka na zboží z e-shopu se nedává?

To je nesmysl. Na každé zboží, se dle zákona vztahuje záruka 2 roky. U méně nákladného zboží, na které nebyl vystaven záruční list, např. vaničky, lehátka, atd. , tak tam postačí jako záruční list faktura a nebo paragon.

Jsou ceny v e-shopu a v kamenných prodejnách stejné?
 

Většina cen na kamenné prodejně je stejných jako na internetu, někdy dokonce nižší.

 

Za jak dlouho mi zboží dodáte?

O dostupnosti a době dodání Vás budou informovat naši operátoři, ihned po obdržení objednávky. Zboží se snažíme mít skladem, pokud není obvyklá doba dodání je cca týden. O aktuální dostupnosti zboží si můžete informovat i pomocí emailu, telefonu, Facebooku.